Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

poniedziałek, 25 października 2010

IV Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Teresy Ocieszko


Emilia Baran z PZPOW w Wejherowie znowu na szczycie.

23 X 2010r. w Galerii „Debiuty” znajdującej się w Liceum Plastycznym w Gdyni Orłowie podsumowano IV Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Teresy Ocieszko pn. „Boże, który nam dałeś ziemię jakże piękną”. Konkurs został zorganizowany przez Fundację Rozwoju Sztuki Sakralnej Dzieci i Młodzieży „Dei Gratia” w Gdyni oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Gdańsku.

Rozbudzenie świadomości nieskończenie rozrzutnego daru piękna, z którym każdy z nas może obcować na co dzień jest najlepszą gwarancją poszanowania środowiska naturalnego i dzieł ludzkiej kultury.

W tym aspekcie konkurs ma duże znaczenie edukacyjne. Nic tak głęboko nie utrwala przekonań, jak samodzielne poszukiwanie wyrazu artystycznego zaobserwowanego piękna. To indywidualne wyrażenie piękna przez Emilię Baran (w kategorii: grafika) doceniło jury i zaproszeni goście w składzie: prof. ASP w Gdańsku Pani Janina Stefanowicz Schmidt, dr hab. Pani Magdalena Schmidt Góra, historyk sztuki Pan Romuald Bławat oraz mgr sztuki Pan Piotr Budziszewski.

Laureatka jest uczestniczką koła Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie pn. Galeria Młodych Twórców, prowadzonego przez wicedyrektor tej placówki – Mariolę Błaszczuk.

Za niepowtarzalną interpretację tematu Emilia uzyskała wysokie II miejsce. Jest to ogromny sukces, zważywszy na ilość prac jakie w sumie wpłynęły na konkurs (1600 prac).
Tegoroczny sukces Emilii jest już jej następnym z kolei, gdyż w roku ubiegłym Emilia Baran zajęła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie pt. „Św. Franciszek z Asyżu – 800 lat istnienia zakonu”. W nagrodę wyjechała wraz z opiekunką Panią Mariolą Błaszczuk na pielgrzymkę do Asyżu.
Cieszy fakt, że Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo- Wychowawczych w Wejherowie wychowuje i kształci młodych artystów, laureatów licznych konkursów na skalę ogólnopolską i międzynarodową.

Artykuł w Ekspressie Powiatu Wejherowskiego >>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz