środa, 30 października 2019

Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt oraz Chłopców

W dniu 25.10.2019 roku w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie odbył się Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt oraz Chłopców.  Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkiej Licealiady, które odbędą się w Helu.  W każdej kategorii w rywalizacji wzięły udział po 2 zespoły reprezentujące powiat pucki oraz wejherowski. Zwycięzcą turnieju w kategorii dziewcząt została drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Pucku, która pokonała Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie 3:0. Natomiast wśród chłopaków zwyciężyła także ekipa z I Liceum Ogólnokształcącego w Pucku, która wygrała z gospodarzami, czyli Powiatowym Zespołem Szkół nr 2 w Wejherowie 3:1. Zawody stały na wysokim poziomie.   Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski. Na zakończenie turnieju zespoły zostały nagrodzone statuetkami i dyplomami które wręczał: Organizator zawodów – Zbigniew Ciesielski.  Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo -  Wychowawczych w Wejherowie oraz Powiatowy Zespół Szkół  nr 2 w Wejherowie.

Dziewczęta
I miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Pucku
II miejsce Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie (Mariola Dampc, Wiktoria Piepiórka , opiekun drużyny – Katarzyna Klassa)

Chłopcy
I miejsce –  I Liceum Ogólnokształcące w Pucku
II miejsce – Powiatowy  Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie (Bartłomiej Szwarc, Karol Malottki, Damian Patelczyk, opiekun drużyny – Zbigniew Ciesielski )