piątek, 10 maja 2019

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt

W dniu 08.05.2019 roku na boisku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choczewie, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Lęborku.  Były to siódme Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w tej dyscyplinie sportu. Frekwencja dopisała, bo w zawodach wzięło udział 8 drużyn. Zwycięzcą turnieju została drużyna Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie, która w meczu finałowym pokonała ekipę z Bojana. Poziom rywalizacji był wysoki, a mecze bardzo emocjonujące Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczali: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Choczewie – Andrzej Soboń oraz organizator zawodów – Henryk Rynko. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie, Szkoła Podstawowa w Choczewie oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Choczewie.

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie (Anna Dampc, Julia Formela, Zofia Grzona, Roksana Jelińska, Wiktoria Kamińska, Marta Karczewska, Zofia Okoń, Zofia Sądej, opiekun drużyny – Krzysztof Jezierski )