Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

piątek, 13 lipca 2018

Zakończenie WAKACYJNYCH ZAJĘĆ W PZPOW

„Dzieci i młodzież w hołdzie biało-czerwonej”
Zajęcia wakacyjne w PZPOW od 2-13.07.2018r.

      Pod takim hasłem w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie odbywały się przez dwa tygodnie zajęcia wakacyjne o charakterze artystyczno –sportowym.
      Każdego dnia  w zajęciach uczestniczyło ponad 20 uczniów ze szkół z powiatu wejherowskiego. Każdy dzień przynosił nowe wyzwania dla młodych ludzi. Oferta zajęć była tak atrakcyjna, że każdy znalazł coś dla siebie. W pierwszym tygodniu dzieci podzieliły się na dwie grupy. Osoby lubiące sport udały się wraz z opiekunami do pobliskiego parku i na stadion aby uczestniczyć w zajęciach ruchowych. Inni woleli zostać w placówce i wykazać się wokalnie pod okiem profesjonalnych wokalistek.


      Ciekawie przebiegały również zajęcia plastyczne, czego efektem są ogromne rzeźby z papieru.       Największą jednak atrakcję w pierwszym tygodniu stanowiły warsztaty sitodruku, które tradycyjnie już odbyły się w Fabryce Kultury w Redzie. Dzieci pod opieką nauczycieli mogły własnoręcznie wykonać koszulki wg autorskiego pomysłu.
       Frekwencja na zajęciach była bardzo  wysoka co świadczy tylko o tym, że dzieciom nasze artystyczno-sportowe wakacje przypadły do gustu :)


      Równocześnie z zajęciami w placówce PZPOW odbywały się zajęcia w terenie prowadzone przez naszych nauczycieli. Były to zajęcia koła filmowego w plenerze pod nazwą „Życie  w miejskiej dżungli”, biegi na orientację w ramach projektu „Wszyscy możemy spacerować po lesie z mapą”. Ponadto zajęcia sportowe prowadzone były również w SP nr 11 w Wejherowie. Atrakcyjnie również czas spędziło koło fotograficzno-informatyczne uczestnicząc w spływie kajakowym. W tym samym czasie odbywały się również zajęcia chóru w Rumi.
      Drugi tydzień wakacji przebiegał pod hasłem „Dzieci i młodzież w hołdzie biało-czerwonej”. Młodzież uczestniczyła w warsztatach rzeźbiarskich prowadzonych przez młodą artystkę z Gdańska p. Martę Sucherską. Przez tydzień cała placówka dotkliwie odczuwała zajęcia manualne przy tworzeniu rzeźb z gliny, której ślady jak w fabryce czekolady były wszędzie.
      Podsumowanie WAKACYJNYCH ZAJĘĆ odbyło się 13 lipca br. w siedzibie PZPOW. Dzieci i młodzież zaprezentowały swoje prace. W nagrodę za frekwencję, zaangażowanie i miłą atmosferę wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobny upominek.
     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz