Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

piątek, 20 stycznia 2017

Podsumowanie artystycznych ferii!


Nasz artystyczny projekt dobiegł końca. 
W feriach organizowanych przez Centrum Talentów wzięło udział 26 dzieci. Były to dzieci nie tylko z Wejherowa, ale również między innymi z Szemuda, Leśniewa jak i Łebieńskiej Huty. Każdego dnia dzieci miały okazję rozwijać swoje zdolności, a także odkrywać nowe talenty.
Pierwszego dnia uczestnicy brali udział w warsztatach filcowania. Dzieci poznały technikę filcowania na mokro i właśnie przy pomocy tej techniki stworzyły prawdziwe arcydzieła – biżuterię oraz przestrzenne obrazki.
Kolejnego dnia uczestnicy artystycznych ferii samodzielnie szyli maskotki. Tego dnia dzieci również rozwijały swoją wyobraźnię oraz zdolności manualne. Widać było, że własnoręczne tworzenie od podstaw pluszaków sprawiało dzieciom wiele radości, a ich trud i zaangażowanie można podziwiać na naszej wystawie.
Trzeciego dnia dzieci dokańczały swoje prace - doszywały drobne elementy, wypełniały maskotki, po czym wszyscy razem udali się na halę gimnastyczną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, gdzie pod okiem trenera brały udział w licznych rozgrywkach i zabawach ruchowych.  Wierzymy, że sport
i zdrowa rywalizacja wszechstronnie rozwijają każdego człowieka, tak więc pomimo tego, że były to ferie artystyczne chcieliśmy również zadbać o aktywność ruchową.
Przedostatni dzień naszego projektu rozpoczął się zajęciami plastycznymi na których dzieci tworzyły zimowe drzewa nowo poznaną techniką, następnie uczestnicy wybrali się do Filharmonii Kaszubskiej na spektakl pt: „Czerwony Kapturek”. Nie było to tradycyjne przedstawienie wszystkim dobrze znanej bajki lecz opowieść ubarwiona dodatkowymi perypetiami i zakłócona niespodziewanymi wydarzeniami.
Dzisiaj – w ostatni dzień artystycznych ferii, dzieci po przyjściu opowiedziały o swoich odczuciach
i przemyśleniach na temat wczorajszego spektaklu, wybrały ulubione postaci i wykonały prace plastyczną w tej tematyce. Następnie wszyscy wspólnie zabrali się za przygotowanie wystawy wszystkich prac.
Mamy ogromną  nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą mile wspominać czas spędzony w naszej Placówce i nadal rozwijać zdobyte umiejętności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz