Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

czwartek, 30 czerwca 2016

Projekty międzynarodowe podczas wakacjiWakacje w PZPOW wcale nie są nudne. Podczas letniej przerwy w nauce w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie organizowane są projekty międzynarodowe. Z wyjazdów skorzystać może młodzież uczęszczająca na nasze zajęcia wykazująca się największymi osiągnięciami.

Wychowankowie PZPOW w tym roku mają okazję skorzystać z jednego z trzech projektów:

1.      Polsko-niemiecko-hiszpańsko-portugalskie spotkanie młodzieży „My Europe – Nasza przyszłość w Europie” w Bremen w Niemczech (termin: 19-30.07.2016r.) – projekt dofinansowany przez Program Erasmus +.
W programie wyjazdu m.in.:  poznanie otoczenia, zabawy integracyjne, gry i animacje językowe, bodymaps, prace projektowe, Stadtrallye w Bremie, wieczór kultur, wycieczka nad Morze Północne, wieczór filmowy, prezentacja projektów.

2.      Polsko-niemiecko-francuskie warsztaty sportowe w Blossin w Niemczech (termin 22-29.07.2016r.)
Na sympatyków sportu czekają takie atrakcje jak: animacje językowe, zabawy z wodą, szukanie skarbów, gra w siatkówkę plażową, budowanie tratw, spływ kajakowy, turniej sportowy, wycieczka do Berlina, wieczory narodowe. W ostatnim dniu odbędzie się wieczór pożegnalny z podsumowaniem warsztatów oraz dyskoteka.

3.      Międzynarodowe spotkanie młodzieży z kulturą „Coming Home?” we Flecken Zechlin w Niemczech (termin: 21-26.08.2016r.)
Program warsztatów polsko-niemieckich opiera się głównie na pracy w grupach z podziałem na: filmowe, muzyczne, teatralne, fotograficzne, graffiti, taneczne itp. Dodatkowo chętni mogą zaprojektować i przygotować własne koszulki lub wziąć udział w meczu piłki plażowej.
W ostatnim dniu warsztatów odbędzie się uroczysta prezentacja wyników pracy poszczególnych grup.

Projekty przeznaczone dla młodych ludzi cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Umożliwiają bliższe poznanie kultury innych państw, doskonalenie języków obcych. Stwarzają okazję do samodzielności w działaniu oraz do wykazania się kreatywnością, a także zaprezentowania swoich umiejętności podczas prac w grupach, a tym samym godnie promując powiat wejherowski.Dzięki organizowanym przez nas warsztatom młodzież z naszego powiatu ma okazję atrakcyjnie i pożytecznie spędzić tegoroczne wakacje.

Projekty współfinansowane ze środków:
- Niemiecko-Francuskiej Współpracy Młodzieży,
- Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży,
- Program Erasmus +,
- Starostwo Powiatowe w Wejherowie.
Koordynatorem projektów międzynarodowych jest Wicedyrektor ds. imprez kulturalnych Pani Mariola Błaszczuk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz