Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

piątek, 4 grudnia 2015

„Historyczny sukces piłkarzy z Rumi”       W dniu 02.12.2015 roku w Człuchowie odbył się Finał XVI Wojewódzkiej Licealiady w Futsalu Chłopców. Rewelacyjnie na tym turnieju spisali się chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, zdobywając bezapelacyjnie tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego. Jest to historyczny sukces, ponieważ jest to pierwszy złoty medal w tej dyscyplinie sportu w powiecie wejherowskim. Drużynie z Rumi należą się za to ogromne brawa.

Historyczne zdjęcie :)

      W wyniku losowania chłopcy z ZSP nr 1 w Rumi trafili do grupy z Zespołem Szkół Energetycznych z Gdańska oraz Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych z  Miastka. W pierwszym spotkaniu ekipa z Rumi spotkała się z tą pierwszą drużyną, pewnie pokonując rywali z Gdańska 4:0.  W decydującym meczu o wyjście do finału rumscy piłkarze musieli wygrać z zespołem z Miastka i zrobili to, wygrywając 4:1. Finał stał się faktem i to był już duży sukces. Drużyna z Rumi przyjechała jednak na turniej po złoto, o czym świadczą wyniki osiągnięte w eliminacjach powiatowych jak również w Półfinale Wojewódzkim. Do ostatniego meczu w Finale Wojewódzkim w Człuchowie, chłopacy z Rumi wygrali wszystkie swoje dotychczasowe spotkania. W finale spotkały się dwie najlepsze drużyny tego turnieju. Górą był zespół z Rumi wygrywając 3:1 z Zespołem Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Patrząc obiektywnie byliśmy najlepszą drużyną z w tych zawodach. Chłopacy zagrali bardzo skutecznie i dojrzale. Ogromny podziękowania należą się ich trenerowi Sobiesławowi Przybylskiemu, który doskonale przygotował zespół do tych rozgrywek. 
Złota ekipa z Rumi

        Drużyna  z Rumi grała w następującym składzie: Maciej Cackowski, Rafał Bruzda, Kamil Kiełb, Dawid Nowak, Sebastian Grzenkowicz, Przemysław Ronkowski, Damian Talaśka, Kacper Kiełb, Aleksander Bochentyn, Patryk Stencel oraz Michał Gajos.
       Podsumowując był to najlepszy występ zawodników z powiatu wejherowskiego w Wojewódzkiej Licealiadzie w tej dyscyplinie sportu, za co ekipie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi należą się duże brawa.Opracował : Bartłomiej Woźniak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz