Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

wtorek, 3 marca 2015

My również pamiętamy o obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy WyklętychNarodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto poświęcone żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione przez parlament na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. W tym roku obchodziliśmy ten dzień w sposób szczególny, gdyż akademia ku czci żołnierzy miała miejsce również w naszej placówce. Uroczystość odbyła się 1 marca w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie pod patronatem Ks. Prałata Tadeusza Reszka, Starosty Wejherowskiego – Pani Gabrieli Lisius oraz Prezydenta Miasta Wejherowa – Pana Krzysztofa Hildebrandta. 

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą święta w Kościele pw. Chrystusa Króla i Bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie. Po mszy świętej nastąpił przemarsz do Pomnika Ofiar Walk i Męczennictwa Zniewolonej Ojczyzny w latach 1939-1989 gdzie zgromadzeni złożyli hołd Żołnierzom Niezłomnym. 


 Druga część uroczystości rozpoczęła się słowami „Kto dziś będąc ograbionym z dziedzictwa ducha nie chce go poznać i przekazać dalej ten Boga swego i imię porzuca i step przed nim otworem staje” - tym fragmentem przesłania pani Bogumiły Klein,  Wicedyrektor  Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie Pani Mariola Błaszczuk przywitała zgromad
zonych gości, harcerzy, uczniów i przedstawicieli władz powiatu i miasta. Podczas drugiej odsłony obchodów zebrani obejrzeli spektakl słowno-muzyczny pt.: „Wierni Wiernym do końca” w wykonaniu grupy wokalno-poetyckiej PRO-BONO.Grupa ta powstała z połączenia chóru Zespołu Szkół 
Ponadgimnazjalnych w Redzie i Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Książąt Pomorskich w Rumi, absolwentów tych szkół oraz solistów i instrumentalistów będących jednocześnie członkami naszej placówki pod muzycznym kierownictwem Joanny Klein-Szalkowskiej, flecistki i germanistki wspomnianych szkół. Tekstami, jak również całością programów zajęła się Pani Bogumila Klein – polonistka i poetka.

Po wzruszającym występie młodych artystów delegaci zapalili znicze pod tablicą pamiątkową „W hołdzie represjonowanym w okresie terroru komunistycznego w latach 1945-1956”, zawieszoną na budynku PZPOW w Wejherowie, po czym udali się na cmentarz, aby złożyć kwiaty na grobie Augustyna Westphala.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz