Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

wtorek, 16 grudnia 2014

Podsumowanie Pomorskiego Konkursu literacko-plastycznego "Gwiazdka tuż, tuż..."Konkurs pt. „Gwiazdka tuż tuż” zorganizowany został przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie w tym roku już po raz 21. Adresatami tego konkursu były dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, w tym również te najmłodsze z klas 0 , szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z Gdyni, Rumi, Redy i Wejherowa ale także z mniejszych miejscowości i wsi jak: Wyszecino, Linia, Barłomino, Mosty, Rozłazino, Jeleńska Huta, Sychowo, Kosakowo, Chłapowo, Jastarnia, Bolszewo i inne.
Konkurs cieszy się co roku ogromną popularnością, świadczy o tym fakt, że zwiększa się ilość nadsyłanych prac w szczególności z powiatu wejherowskiego.
W tym roku do placówki wypłynęło prawie 1600 prac a nagrodzonych zostało 184 laureatów.
Podsumowanie konkursu tradycyjnie poprowadziła Wicedyrektor PZPOW pani Mariola Błaszczuk.
Na początku pani Błaszczuk przywitała przybyłych gości w tym m.in. nowego Starostę Powiatu Wejherowskiego panią Gabrielę Lisius, Wicestarostę Witolda Reclafa, członków zarządu panów Jacka Thiela i Wojciecha Rybakowskiego oraz Dyrektorów Muzeum i PZPOW panów Tomasza Fopke i Andrzeja Byczkowskiego. Następnie zaprezentowała najwyżej ocenione wiersze i opowiadania. 
Pomiędzy rozdawaniem nagród uroczystość umiliły dziewczyny ze Studia Wokalu, które pod czujnym okiem opiekuna p. Weroniki Korthals-Tartas zaśpiewały świąteczne piosenki i kolędy w języku polskim, kaszubskim i angielskim.
Wszyscy przybyli goście mogli podziwiać nagrodzone prace na specjalnie przygotowanej wystawie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz