Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

środa, 17 grudnia 2014

Bardzo udane starty wejherowskich sportowców na koniec roku

         Zeszły tydzień obfitował w bardzo udane występy wejherowskich sportowców. We wtorek tj. 09.12.2014 roku drużyna piłkarzy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Rumi wzięła udział w XV Finale Wojewódzkiej Licealiady w Futsalu Chłopców, który odbył się w Człuchowie. Nie będąc na tym turnieju faworytem, chłopacy z Rumi odnieśli ogromny sukces, przywożąc z tej imprezy brązowe medale. W całych zawodach przegrali tylko jeden mecz, z gospodarzem i przyszłym mistrzem województwa pomorskiego, czyli drużyną z Chojnic. W decydującym o trzecim miejscu spotkaniu pokonali natomiast XX Liceum Ogólnokształcące z Gdańska.  Był to najlepszy występ zawodników z powiatu wejherowskiego w Wojewódzkiej Licealiadzie w tej dyscyplinie sportu, za co ekipie z ZSP nr 1 w Rumi należą się duże brawa.
Brązowi medaliści Wojewódzkiej Licealiady w Futsalu - ZSP nr 1 Rumia

      Dwa dni później, czyli 11.12.2014 roku chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie wystąpili w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej, który odbył się w Kwidzynie i również odnieśli wielki sukces, zdobywając na trudnym terenie brązowe medale. Drużyna z popularnej „Samochodówki” wyjeżdżała na ten turniej w roli „kopciuszka”, ponieważ pierwszy raz w historii, zespół z naszego powiatu dotarł na ten szczebel rozgrywek. Poziom finału był bardzo wysoki, a ekipa z Wejherowa w najważniejszym meczu wygrała z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych z Malachina i stanęła na najniższym stopniu podium. Całemu zespołowi należą się ogromne gratulacje za bardzo udany występ w finale wojewódzkim.
Brązowi medaliści Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej - ZSP nr 4 Wejherowo

    Na koniec tygodnia, tj. 12.12.2014 roku w piątek, dziewczęta z „Samochodówki” również w Kwidzynie uczestniczyły w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej. Jechały na tą imprezę, broniąc trzeciego miejsca wywalczonego w ubiegłym roku w Słupsku. W wyrównanej stawce zespołów, drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Wejherowa zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce, przegrywając medal różnicą bramek. Dziewczętom należą się największe słowa uznania, ponieważ drugi rok z rzędu godnie reprezentują nasz powiat na arenie wojewódzkiej.
Czwarty zespół Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej - ZSP nr 4 Wejherowo

     Podsumowując nasze liczne sukcesy,  szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego naszego powiatu, dzięki którym liczymy się w sportowej rywalizacji szkół w województwie pomorskim. Na zakończenie chcielibyśmy złożyć wszystkim sportowym działaczom powiatu wejherowskiego, serdeczne życzenia na nadchodzące Święta oraz samych sukcesów sportowych w zbliżającym się nowym roku 2015.

Opracował: Bartłomiej Woźniak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz