piątek, 21 listopada 2014

Finał XLIII Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt

W dniu 19.11.2014 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbył się Finał XLIII Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt. W rywalizacji wzięło udział 6 najlepszych zespołów z województwa pomorskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach, która w finale po zaciętym meczu pokonała Szkołę Podstawową nr 35 z Gdańska. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami które wręczali: Wice Przewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku – Zbigniew Gajewski, Menadżer sportu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi – Jolanta Król oraz referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Wojewódzki Szkolny Związki Sportowy w Gdańsku, Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

Fragment meczu finałowego
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 35 w Gdańsku
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Rakowcu
V miejsce – Szkoła Podstawowa we Wrześciu
VI miejsce – Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi (Agnieszka Rembalska, Emilia Roszkowska, Julia Doan, Dominika Tomczyk, Maja Skoczke, Monika Gurska, Julia Kruczek, Julia Bohm, opiekun drużyny – Pan Andrzej Rybiński)