Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

czwartek, 26 czerwca 2014

Sukcesy piłkarskie na koniec roku szkolnego szkół z Powiatu Wejherowskiego


 
        W ostatnim miesiącu roku szkolnego 2013/2014, młodzi sportowcy z Powiatu Wejherowskiego bardzo udanie zaprezentowali się w Finałach Wojewódzkiej Gimnazjady oraz Finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt oraz Chłopców, zdobywając na tych zawodach trzy medale.
      Pierwszy medal zdobyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi, którzy 13.06.2014 roku w Malborku, podczas Finałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców, uplasowali się na bardzo wysokim drugim miejscu. O końcowej klasyfikacji decydowała różnica bramek, więc do najwyższego stopnia podium zabrakło naprawdę niewiele. Srebrna drużyna grała w następującym składzie (Konrad Sienkiewicz, Łukasz Socha, Paweł Sztajerka, Dawid Zawitowski, Michał Halkiewicz, Oskar Rhoda, Patryk Dydymski, Bartosz Niedźwiedzki, Kacper Synica, Przemysław Plichta, Jakub Kreft), a opiekunem drużyny był Ziemowit Bernatowicz.
Srebrny zespół z Rumi


      W Finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt, które odbyły się 16.06.2014 roku w Gdyni,  Samorządowa Szkoła Podstawowa z Kostkowa zdobyła złoty medal, wygrywając na tym turnieju wszystkie swoje spotkania. Jest to ogromny sukces dziewcząt z Kostkowa, za co należą się im duże brawa. Zwycięski zespół grał w następującym składzie (Karolina Płotek, Karolina Wierzbicka, Oktawia Siwko, Paulina Bojke, Paulina Neubert, Kamila Domarus, Aleksandra Sawicka oraz Patrycja Horodziejko). Opiekunką drużyny była Agata Goszka, która doskonale przygotowała ekipę do rozgrywek.
Złote medalistki z Kostkowa

      Dzień później, czyli 17.06.2014 roku, również w Gdyni, Gimnazjum Publiczne z Luzina stanęło na najwyższym stopniu podium podczas Finałów Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt. Dziewczęta z Luzina, już drugi rok z rzędu okazały się najlepszą ekipą w województwie pomorskim. Złoty zespół zagrał w następującym składzie (Luiza Kass, Ewelina Pielowska, Monika Drabik, Magdalena Kołacz, Karolina Jóskowska, Paulina Brzeska, Weronika Muttke, Weronika Kalbarczyk, Julia Damps, Martyna Jabłońska, Kinga Karczewska), a trenerem drużyny był Grzegorz Semak.
Drugi rok z rzędu najlepsze w województwie pomorskim

    Podsumowując te sukcesy i cały, jakże udany sportowy rok szkolny 2013/2014, szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego naszego powiatu, dzięki którym liczymy się w sportowej rywalizacji szkół w województwie pomorskim. Na zakończenie chcielibyśmy życzyć wszystkim sportowym działaczom powiatu wejherowskiego, udanego wypoczynku podczas wakacji i jeszcze lepszych startów w przyszłym roku szkolnym.

Opracował: Bartłomiej Woźniak     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz