Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

środa, 2 czerwca 2010

Europa Cup 2010 F5-M


Europa Cup 2010 F5-M - Eliminacje Mistrzostw Polski F5-E, Leszno 21-23.05.2010

Trzydniowe regaty w międzynarodowej obsadzie zaliczane do pucharu Europy 2010 były jednocześnie eliminacjami do tegorocznych mistrzostw Polski i przebiegły w dość nerwowej atmosferze ze względu na bardzo słabe warunki wietrzne. Już pierwszego dnia zawodnicy z Czech, Austrii i Polski przez ponad trzy godziny siedząc nad brzegiem jeziora Białego w Brennej czekali na decyzję komisji sędziowskiej o rozpoczęciu pierwszego wyścigu. Jednak chwilowo pojawiające się bardzo słabe podmuchy wiatru miały bardzo zmienny kierunek i nie było możliwości prawidłowego, zgodnego z przepisami żeglugi NAVIGA ustawienia trasy. W związku z tym zmęczeni wyczekiwaniem sędziowie w porozumieniu z zawodnikami podjęli próbę (okazało się, że bardzo trafną) rozgrywania regat w tych trudnych, niesprzyjających warunkach.
Choć poszczególne wyścigi przeciągały się w czasie, a wyniki na mecie zależały od przypadkowych podmuchów wiatru, to i tak była to sytuacja lepsza od bezczynności – tym bardziej, że wielu uczestników przejechało setki kilometrów, by rywalizować między sobą, a kolejne dwa dni nie przyniosły zmian w pogodzie. Pomimo długich przestojów i wpatrywania w gładkie lustro tafli jeziora, przy wzajemnej wyrozumiałości i cierpliwości, udało się rozegrać wymaganą ilość wyścigów zarówno w klasie F5-E, jak i F5-M zaliczanej do rankingu Pucharu Europy.
Wyniki końcowe, choć trochę zniekształcone aurą, potwierdziły dominację dotychczas najlepiej spisujących się zawodników naszej czołówki krajowej, a wśród nich z RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo. W klasie Marblehead (F5-M) zaliczanej do Europa Cup wygrał Jan Springer z SM Wągrowiec, drugi był Julian Damaszk z „Blizy-BalexMetal” Wejherowo, a trzeci Nehera Petr z JK Hradec Kralove – Czechy. W kategorii juniorów zwyciężył Mikołaj Grzechowiak z SM Wągrowiec, przed Mateuszem Labudą i Karolem Klawikowskim z „Blizy-BalexMetal” Wejherowo. W eliminacjach do mistrzostw Polski klasy F5-E dominacja zawodników wejherowskiej „Blizy” była bardzo wyraźna.


Seniorzy:
1.Julian Damaszk - RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
2.Andrzej Becker - RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
3.Mieczysław Muller - RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo

Juniorzy:
1.Karol Klawikowski - RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
2.Szymon Cyra - RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
3.Mateusz Labuda - RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo

Młodzicy:
1.Dawid Mazurek - „Czarni” Pieszcz
2.Paweł Gosz - RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
3.Jakub Sokołowski - SM Wągrowiec

Rywalizację zespołową zdecydowanie wygrał RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo, umacniając swoją pozycję lidera w krajowym rankingu klubowym.

Wszystkich sympatyków radiojachtingu w imieniu organizatora Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie zapraszamy już w najbliższy długi weekend 05-06.06 na jezioro Zawiat w Bieszkowicach na VI Memoriał Kazimierza Dzięcielskiego i Ogólnopolskie Regaty o Puchar Prezydenta Wejherowa.

Więcej zdjęć w naszej galerii >>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz