Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

poniedziałek, 31 maja 2010

Młodzież z PZPOW na Festiwalu Filmowym w Gdyni


W zeszły piątek (28 maja 2010) młodzież PZPOW z Wejherowa (z Galerii Młodego Twórcy oraz Warsztatów Plastycznych FormART) została zaproszona, przez dziennikarzy z biura prasowego FPFF, do udziału w 35 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Ta wyjątkowa, a zarazem chyba jedyna okazja do ujrzenia kulis festiwalu, jego codziennego rytmu oraz twórców i naszych gwiazd, nie tylko na czerwonym dywanie, ale i też w kuluarach (m.in.: sali widowiskowej Teatru Muzycznego). Na jubileuszowej wystawie, w Muzeum Miasta Gdyni, młodzi twórcy z PZPOW, mieli okazję podziwiać unikalne i archiwalne zdjęcia, plakaty oraz kroniki festiwalowe.

Najwięcej pozytywnych emocji dostarczyła projekcja komedii Juliusza Machulskiego „Kołysanka” (z niezapomnianą kreacją Roberta Więckiewicza i Małgorzaty Buczkowskiej), a zwłaszcza następująca po niej - konferencja prasowa - była to jedyna okazja, dla młodzieży, na bliższe poznanie oraz rozmowę z gwiazdami polskiej kinematografii. Całe spotkanie przebiegało w miłej, życzliwej atmosferze- była okazja do zadawania pytań i wspólnych dyskusji na temat prezentowanych filmów.

Kolejnym wyświetlanym filmem, który zachwycił młodzież była „Różyczka”, w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego, z wyjątkowo dobrze zagraną rolą Magdaleny Boczarskiej i Andrzeja Seweryna. Film ten wygrał tegoroczny festiwal w Gdyni, zdobywając nagrodę „Złote Lwy”.


„Młodzież z łezką w oku śledziła losy bohaterów, także wzruszając się muzyką przypominającą nam uroczystości pogrzebowe, po tragedii w Smoleńsku”. - recenzuje, opiekun młodzieży podczas festiwalu, wice dyrektor PZPOW – Mariola Tafil.


Spotkanie z gwiazdami polskiego kina, a szczególnie cenne uwagi aktorów oraz plastyczne ujęcie scenografii filmu „Kołysanka”, na długo pozostaną w pamięci naszej młodzieży, a także, miejmy nadzieję, staną się motorem napędowym dalszych działań twórczych na naszych zajęciach artystycznych.

Wszystkie zdjęcia dostępne w naszej galerii >>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz