środa, 26 lutego 2020

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców

W dniu 26.02.2020 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się  również w Wejherowie. W zawodach wystąpiło 7 zespołów. Zwycięzcą turnieju została faworyzowana drużyna gospodarzy, czyli Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, która finale pokonała Szkołę Podstawową nr 9 w Rumi. Poziom rywalizacji stał na dobrym poziomie, a mecze były bardzo emocjonujące. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczał: Organizator zawodów – Kordian Zabrocki oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak.  Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie.

I miejsce –Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie (Adam Czoska, Hubert Frey, Jakub German, Rafał Labudda, Oskar Lesner, Antoni Parol, Cezary Zabrocki, Maciej Truszkowski– opiekun drużyny – Kordian Zabrocki )