wtorek, 5 listopada 2019

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt

W dniu 05.11.2019 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt. Zawody te były eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, które odbędą się na terenie powiatu kartuskiego. W rywalizacji wzięło udział ponad 20 zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została podobnie jak w rywalizacji chłopców - Szkoła Podstawowa w Orlu, która nie przegrała w turnieju żadnego meczu. Poziom zawodów stał na wysokim poziomie. Liczba szkół uczestniczących w turnieju świadczy o dużym zainteresowaniu tą dyscypliną sportu w naszym powiecie, a to głównie dzięki wspaniałej pracy Akademii Tenisa Stołowego Małe Trójmiasto.  Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami i dyplomami które wręczał: Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Orlu ( Julia Goike, Małgorzata Kanczkowska, Agnieszka Zakrzewska, opiekun drużyny – Dorota Lademan )
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Luzinie
IV miejsce –  Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Dobrzewinie – Karczemkach