4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

środa, 5 czerwca 2019

XV Memoriał Kazimierza Dzięcielskiego za nami!

W dniach 01 - 02.06.2019 roku na Zatoce Puckiej przy przystani jachtowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku odbyły się XXVI Ogólnopolskie Regaty Jachtów Sterowanych Radiem o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa oraz XV Memoriał Kazimierza Dzięcielskiego.
W zawodach wzięło udział 34 zawodników, którzy reprezentowali 9 klubów z terenu całej Polski. Sternicy rywalizowali w klasie F5 – E, czyli długość kadłuba ich jachtów nie mogła przekroczyć 1 metra.

Zawodnicy wejherowskiego RJK PZPOW „Bliza - BalexMetal” świetnie wypadli w tych regatach zdobywając sześć z dwunastu medali w klasyfikacji indywidualnej.
Pierwszego dnia warunki były bardzo trudne, wiatr często zmieniał kierunek, dlatego udało się rozegrać tylko 4 kolejki, na szczęście drugiego dnia pogoda zaczęła sprzyjać żeglarzom i udało się dokończyć rywalizację w kolejnych 8 rozgrywkach.
Zawody przebiegały jak zwykle w przyjaznej atmosferze i przysporzyły kibicom wielu wrażeń.
W klasyfikacji zespołowej najlepszym klubem okazał się RJK PZPOW „Bliza – BalexMetal Wejherowo, na drugim miejscu uplasował się zespół Radiojachting Szczecin, a trzecią pozycję zajęli SM "Osiedle" Swidwin.

W rywalizacji seniorów spotkało się dwóch Mistrzów Świata - na najwyższym stopniu podium stanął aktualny - Jan Springer reprezentujący JKM Roda Gdynia, tuż za nim  Julian Damaszk z naszego klubu. Na trzecim stopniu podium znalazł się również uczestnik naszego klubu - Mieczysław Muller.
W rywalizacji juniorów zdobyliśmy dwa medale: srebrny wywalczył Kacper Konkol, natomiast brąz otrzymał Artur Mroske. W najmłodszej kategorii, czyli w zmaganiach młodzików zdobyliśmy aż dwa krążki: złoty medal wywalczył Igor Pawłowicz, a  brązowy medal otrzymał Maksymilian Krampa. Obaj laureaci to podopieczni instruktora RJK Bliza -BalexMetal - Marka Gorlikowskiego.

Nagrody i puchary wręczała Mariola Błaszczuk -  Wicedyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie. Organizatorem zawodów był Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie. Ogromne podziękowania za wsparcie finansowe tych regat należą się: Urzędowi Miasta Wejherowo oraz firmie BalexMetal.

Szczególnie dziękujemy Pani Hannie Pruchniewskiej -  Burmistrzowi Miasta Puck oraz Panu Januszowi Klimczukowi – Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu, Kultury i Rekreacji w Pucku, za nieodpłatne udostępnienie pomieszczeń oraz przystani w porcie puckim.