Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

poniedziałek, 11 czerwca 2018

Młodzież z koła sporty pożarnicze nie traci czasu - zdobywają kolejny puchar!


        W dniu 09.06.2018 na stadionie Gminnym w Gościcinie przeprowadzono Miejsko-Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta i Gminy Wejherowo, w których wzięło udział 30 męskich i kobiecych drużyn pożarniczych w tym drużyna dziewcząt w kategorii C i drużyna chłopców w kategorii A z Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie w składzie: Katarzyna Teclaf- dowódca drużyny dziewcząt, Julia Wojewska, Ewelina Pielowska, Julia Hebel, Weronika Pardyla, Hanna Pranga i Kamila Sikora. Kapitanem drużyny chłopców był Dominik Gębala, a drużynę stanowili: Kacper Szlonszkiewicz, Szymon Treder, Filip Rost, Filip Wojewski, Adam Rohda, Wiktor Miotk i Adam Trepczyk.
Przygotowaniem drużyn do zawodów oraz opiekę i wsparcie w czasie ich trwania zapewnił kpt. Zbigniew Dorawa.
            Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:
- sztafeta pożarnicza 7 x 50 m,
- pożarnicze ćwiczenie bojowe,
- musztra pożarnicza.
            W tym roku drużyny z naszej placówki zajęły w dwuboju miejsca poza podium, choć walka była bardzo wyrównana a różnice pomiędzy innymi drużynami naprawdę niewielkie. Drużyna chłopców osiągnęła czas w pożarniczym ćwiczeniu bojowym 60 sekund lecz nie wystarczyło to na miejsce na podium. W kategorii męskiej zwycięzcami zostali koledzy z OSP Orle, a wśród dziewcząt najlepsze były koleżanki z OSP Gościcino.
            W ćwiczeniu musztry strażackiej wśród startujących drużyn zespół chłopców z PZPOW zajął po emocjonującej dogrywce zaszczytne 1 miejsce zdobywając puchar i nagrody.
            Wszystkie drużyny za zajęte miejsca otrzymały pamiątkowe dyplomy. Za pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach drużyny otrzymały puchary.
            Zawody odbyły się w  sportowej atmosferze i były okazją do spotkania się druhen i druhów z jednostek OSP z całej Gminy i Miasta Wejherowo oraz zawarcia nowych znajomości, a co najważniejsze poczucia ducha walki i rywalizacji wśród innych strażaków-ochotników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz