czwartek, 28 września 2017

„Regaty Zakończenia Sezonu „Wieżyca 2017”

W dniach 23 - 24.09.2017 roku na Jeziorze Ostrzyckim przy przystani wodnej ośrodka wczasowego „Wieżyca” odbyły się XXVIII Regaty Zakończenia Sezonu Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem o Puchar Przechodni Wójta Gminy Wejherowo. Sternicy, którzy przyjechali do Wieżycy z różnych regionów kraju walczyli również o tytuły Mistrza Polski jachtów klasy F5-10  w kategoriach wiekowych senior i junior. Zawodnicy wejherowskiego RJK PZPOW „Bliza - BalexMetal” całkowicie zdominowali te regaty zdobywając cztery z sześciu medali. Zawody przebiegały jak zwykle w przyjaznej atmosferze i przysporzyły kibicom wielu wrażeń. Puchar Przechodni Wójta Gminy Wejherowo edycji 2017-2019 po raz trzeci z rzędu zdobył Julian Damaszk z  RJK PZPOW „Bliza – Balex Metal Wejherowo, który również został Mistrzem Polski seniorów w klasie F5 -10. Natomiast brązowy medal w tej kategorii przypadł Damianowi Damaszk, który jest także zawodnikiem wejherowskiego klubu. W rywalizacji juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Konkol , a wicemistrzem Polski został Błażej Dąbrowski. Obaj zawodnicy trenują w RJK PZPOW „Bliza – BalexMetal w Wejherowie, pod okiem Marka Gorlikowskiego. Regaty Zakończenia Sezonu są także okazją do końcowego podsumowania rywalizacji zespołowej klubów i indywidualnej zawodników w mijającym roku. W punktacji drużynowej Pucharu Polski miano najlepszego zespołu w roku 2017 , zdobył  radiojachtklub RJK PZPOW „Bliza-Balex Metal” Wejherowo , który po raz XXI z rzędu wywalczył ten tytuł. Jeśli chodzi o rywalizację juniorów to Kacper Konkol  z wejherowskiego klubu okazał się najlepszy i w nagrodę mógł odebrać Puchar Polski w kategorii juniora, natomiast w seniorach ten tytuł przypadł – Mieczysławowi Mullerowi, również z „Blizy”.  Nagrody i puchary w imieniu Starosty Wejherowskiego – Pani Gabrieli Lisius oraz Wójta Gminy Wejherowo – Pana Henryka Skwarło, wręczał Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie –  Pan Andrzej Byczkowski. Organizatorem zawodów był Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie. Ogromne podziękowania za wsparcie finansowe tych regat należą się: Starostwu Powiatowemu w Wejherowie, Urzędowi Gminy Wejherowo oraz spółce Balex – Metal” .

Wyniki Mistrzostw Polski F5 - 10