Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

czwartek, 1 września 2016

Międzynarodowe spotkanie młodzieży z kulturą „Coming Home?” we Flecken Zechlin w NiemczechW dniach 21.08.2016 - 26.08.2016 odbył się wyjazd do Flecken-Zechlin.Polska grupa wyruszyła pociągiem z Wejherowa w godzinach porannych, a już wieczorem tego samego dnia uczestniczyła w zajęciach na obozie.
                Pierwszego dnia, po oficjalnym powitaniu uczestnicy zostali podzieleni na kilka grup i mieli okazję dowiedzieć się, jakie warsztaty są im proponowane w tym roku. Do wyboru był: teatr, akrobatyka, tworzenie i obróbka mebli, prace manualne, film i fotografia oraz muzyka. Polscy przedstawiciele znaleźli się w każdej grupie, oprócz akrobatyki i prac manualnych.
                Wielkim zaskoczeniem obozu w tym roku była ich międzynarodowa forma. Wśród młodzieży znaleźli się przedstawiciele krajów takich jak: Niemcy, Polska, Czechy, Rosja, Syria, Afganistan, Bangladesz, Somalia, Gwinea czy Irak. Pozwoliło to poznać zupełnie odmienne kultury, sposoby życia i spędzić czas z niesamowitymi ludźmi z różnych zakątków świata. Uczestnicy wysłuchali wielu poruszających historii i podzielili się również swoimi.
                Ciekawym elementem wyjazdu była pogadanka, na którą każda z grup przygotowała pytania, sugestie i spostrzeżenia na temat obecnej sytuacji w Europie. Było to  bardzo pouczające spotkanie z często zupełnie innym spojrzeniem na dany problem. W rozmowie miała uczestniczyć posłanka niemieckiego Bundestagu, ale niestety z niezależnych od niej powodów nie dotarła.
Przez kolejne dni każdy uczestniczył w warsztatach w swojej grupie, a w czasie wolnym integrował się z resztą obecnych. Organizatorzy zapewnili doskonałe warunki do współpracy i nawiązywania relacji poprzez liczne zabawy i atrakcje: pływanie kajakami, barką, wspólne ognisko czy dyskoteka.
Podsumowaniem warsztatów w tym roku była kilkugodzinna prezentacja każdej z grup zajęciowych. Przedstawienie teatralne, pokazy akrobatyczne, prezentacja mebli wykonanych własnoręcznie przez młodzież, pokaz dwóch filmów: dokumentalnego i fabularnego oraz finałowy koncert zespołu muzycznego. Było to niesamowite przeżyci nie tylko dla uczestników, ale także dla lokalnej społeczności, która tłumnie przybyła na pokazy.

"Był to dla nas niezwykle pracowity czas, codziennie około 6 godzin uczestniczyliśmy w zajęciach. Nawiązaliśmy ciekawe znajomości nie tylko z obcokrajowcami, ale także zintegrowaliśmy się w polskiej grupie. Mamy wiele nowych pomysłów na wspólne projekty i jesteśmy pewni, że nasze znajomości i sympatia nie skończą się na tym wyjeździe".


Koordynatorem projektów międzynarodowych jest Wicedyrektor ds. kultury Pani Mariola Błaszczuk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz