Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

wtorek, 2 lipca 2013

Lekkoatleci z Powiatu Wejherowskiego po raz czwarty z rzędu najlepsi w województwie pomorskim


          Powiat wejherowski wygrał po raz czwarty z rzędu generalną klasyfikację Finału Wojewódzkiej Olimpiady Lekkoatletycznej „Dysk Pomorski” o „Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego” który został rozegrany 18.06.2013 roku w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Kolejne miejsca na podium zajęły powiaty: kościerski i bytowski.
           Zwycięski bieg na 60 metrów Kateriny Thomaidou (SP nr 1 Rumia)
       
         Finał „Dysku Pomorskiego” rozegrano już po raz piąty, a młodzi reprezentanci powiatu wejherowskiego byli już cztery razy najlepsi w województwie pomorskim. 

       

W tym roku powiat wejherowski zgromadził 532 punkty, wyprzedzając w sportowej walce 8 innych powiatów.
      Kolejne miejsca na podium zajął powiat kościerski z 528 punktami oraz powiat bytowski z 519 punktami. Celem tych zawodów było wyłonienie uzdolnionej młodzieży do szkolenia w systemie kadr wojewódzkich w kategorii młodzika oraz propagowanie „królowej sportu” w najmniejszych zakątkach województwa pomorskiego. Pomysłodawcą i koordynatorem tej sportowej akcji jest Jarosław Ścigała, wiceprezes Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku, a współorganizatorem Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku oraz Urząd Marszałkowski w Gdańsku. W finale V edycji „Dysku Pomorskiego” wystartowało około 300 zawodników i zawodniczek w trzech kategoriach wiekowych. Zawody pokazały, że województwo pomorskie ma duży potencjał uzdolnionej młodzieży do dalszego szkolenia w klubach. Powiat wejherowski ponownie udowodnił że jest najlepszy w województwie pomorskim, utrzymując się czwarty rok z rzędu na najwyższym stopniu podium. W nagrodę trzy najlepsze reprezentacje powiatów, czyli powiat wejherowski, kościerski oraz bytowski wezmą udział w konsultacjach szkoleniowych w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, a najlepsi zawodnicy oraz zawodniczki mogą trafić do Kadry Województwa. Tak ogromny sukces naszego powiatu nie byłby możliwy, dzięki dokładnej selekcji młodzieży przez trenerów oraz nauczycieli podczas eliminacji powiatowych, które trwają praktycznie cały rok, również podczas zimy kiedy rozgrywane są zawody w halach sportowych. Wyłonieniu reprezentacji służy również rozgrywanie od paru lat zawodów z cyklu „Czwartków lekkoatletycznych”, które odbywają się na obiekcie sportowym SOSW nr 1 wybudowanym z tzw. „Funduszu Norweskiego” przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie. W skład reprezentacji powiatu wejherowskiego wchodziły dzieci i młodzież ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 z Rumi, Szkoły Podstawowej nr 6 z Rumi, Szkoły Podstawowej nr 4 z Redy, Szkoły Podstawowej nr 11 z Wejherowa, Samorządowej Szkoły Podstawowej z Orla, Szkoły Podstawowej z Luzina, Samorządowej Szkoły Podstawowej z Gościcina, Gimnazjum nr 1 z Rumi, Gimnazjum nr 2 z Rumi, Gimnazjum Salezjańskiego z Rumi, Gimnazjum nr 1 z Redy, Gimnazjum nr 2 z Wejherowa oraz Gimnazjum nr 3 z Wejherowa. 
Złota reprezentacja Powiatu Wejherowskiego w Dysku Pomorskim 2013
         Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego z naszego powiatu, dzięki którym osiągnęliśmy czwarty rok z rzędu najlepszy wynik w województwie pomorskim. 

Opracował: Bartłomiej WoźniakBrak komentarzy:

Prześlij komentarz