4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

środa, 16 maja 2012

Srebro dla naszego zespołu tanecznego GENESIS

W piątek 27 kwietnia 2012 roku odbył się V Ogólnopolski Festiwal Tańca z okazji „Międzynarodowego Dnia Tańca - Lębork 2012". Tancerze grupy GENESIS działającej przy Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie pod okiem nauczycielki Adriany Żuchlińskiej-Stachewicz przywieźli ze sobą dwa miejsca medalowe, które wywalczyli spośród 1000 tancerzy z całej Polski.

Impreza zorganizowana została w hali widowiskowo – sportowej przy Gimnazjum nr 2 przez Powiatowe Ognisko Artystyczne, któremu przewodzi Wiesława Wojciechowicz. W jury tegorocznego festiwalu zasiadali: mgr sztuki Sebastian Białobrzeski, Jakub Gręda i hm. Elżbieta Kubiec. Tancerze Genesis wystąpili w dwóch  kategoriach: FORMACJE HIPHOP OD LAT 16 oraz SOLO HIP HOP OD LAT 16. Formacja GENESIS wywalczyła II miejsce.  Adriana Wojak w tańcu solo przeszła do ½ finału, a Kacper Walenta spośród ponad dwudziestu tancerzy wytańczył II miejsce.
Zdaniem przewodniczącego jury Sebastiana Białobrzeskego, poziom tańca był w tym roku bardzo wysoki. Głównym celem imprezy była przede wszystkim popularyzacja tańca i jego różnorodnych stylów, wymiana doświadczeń i pomysłów między uczestnikami, instruktorami i choreografami, integracja dzieci i młodzieży, a także prezentacja dorobku artystycznego zespołów tanecznych.
Główną nagrodą był puchar Marszalka Województwa Pomorskiego, pozostałe miejsca na podium zostały nagrodzone medalami i statuetkami. Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu tańca przyznano trzem szkołom tańca: Czoko Dance Group (Gdańsk), Studio tańca współczesnego IMPACT-Taniec (Szczecin) i Szczecińska Szkoła Tańca APLAUZ.