Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

poniedziałek, 10 stycznia 2011

Szkolenie naszych nauczycieli w DMK

Nasi nauczyciele, w ramach współpracy z DMK w Gdańsku, będą mieli okazję wziąć udział w Szkoleniu „Animacja językowa i gry integracyjne w wymianie młodzieży”, które odbędzie się w dniach 12 - 15 stycznia 2011.

Dom Pojednania i Spotkań od lat organizuje szkolenia dla multiplikatorów wymian polsko - niemieckich oraz osób zainteresowanych organizowaniem wymian. Szkolenia te pozwalają przygotować kadrę do prowadzenia przedsięwzięć tak ważnych dla stosunków polsko- niemieckich.

Jednym z niezbędnych elementów dobrej wymiany jest animacja językowa ułatwiająca komunikację i integrację grupy.  Tematyka ta jest niezwykle istotna i niezbędna do przeprowadzenia udanego programu. Przygotowanie gier językowych i integracyjnych nie tylko umacnia więzi pomiędzy uczestnikami, ale również pozwala uniknąć późniejszych nieporozumień i konfliktów w grupie młodych ludzi. Pozwala też na lepsze poznanie, przełamuje stereotypy oraz buduje trwałe wartości. Nie należy również zapominać o aspekcie rozwoju językowego i kulturowego.

Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną aktywne metody animacji językowej w różnych grupach wiekowych (również osoby dorosłe). Podczas szkolenia pracować będziemy aktywnie metodą warsztatową.

Szkolenie poprowadzi Agnieszka Błaszczak i Jakub Garsta.
Organizatorem jest Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku, który jest oficjalnym partnerem PZPOW i z którym współpracujemy od 2009 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz