Klasa F5 10 – III miejsce, brązowy medal i tytuł II wicemistrza Polski

Młodzicy:
1. Michał Gołda

Podsumowanie Sezonu „Wieżyca 2013”

Kolejny udany rok naszych radiojachtingowców w Mistrzostwach Polski

Nad jeziorem Ostrzyckim,  przy przystani wodnej ośrodka wczasowego „Wieżyca” odbyły się w dniach 28-29.09.2013 roku , już po raz XXIV Regaty Zakończenia Sezonu o Puchar Przechodni Wójta Gminy Wejherowo Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem.

Sternicy, którzy przyjechali z różnych regionów kraju walczyli również o tytuły Mistrza Polski jachtów klasy F5-10 (długość kadłuba nawet do 1,6 metra) w kategoriach wiekowych senior i junior. Zawodnicy wejherowskiego RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” całkowicie zdominowali te regaty zdobywając pięć z sześciu medali.

- II Wicemistrz Polski – Jędrzej Rutz, RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo

Puchar Przechodni Wójta Gminy Wejherowo edycji 2011-2013 po raz trzeci z rzędu zdobył Julian Damaszk, stając się jego stałym właścicielem – gratulujemy!

Regaty Zakończenia Sezonu są także okazją do końcowego podsumowania rywalizacji zespołowej klubów i indywidualnej zawodników w mijającym roku. W punktacji Pucharu Polski miano najlepszego zespołu zdobył RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal”. II miejsce – PKM „Wodnik” Poznań. III miejsce – LOK „Żnin”.

Najlepszymi sternikami sezonu 2013, gromadząc największą liczbę punktów rankingowych w kategorii seniorów jak i juniorów zostali zawodnicy „Blizy” – Andrzej Becker i Paweł Gosz.

Okazałe puchary i nagrody w imieniu Wójta Gminy i Starosty Powiatu Wejherowskiego wręczył Andrzej Byczkowski – dyrektor PZPOW w Wejherowie.

"Trening czyni mistrza" - Relacja w TTM

link do materiału o radiojachtingu, który ukazał się w telewizji TTM

Mamy tytuł Wicemistrza Świata!!!!

Paweł Gosz na Mistrzostwach Świata w radiojachtingu w Jezierzanach zdobył srebrny medal!!!!!

Paweł Gosz tuż po dekoracji medalowej

Dziesięć krajów takich jak Austria, Białoruś, Chiny, Czechy, Niemcy, Rosja, Słowacja, Ukraina, Węgry oraz Polska wzięło udział w Mistrzostwach Świata Jachtów Sterowanych Radiem, które odbyły się w dniach 25.08 - 04.09.2013 roku w Jezierzanach. W kadrze biało-czerwonych nie zabrakło również przedstawicieli wejherowskiego RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal”. Nasi juniorzy, Paweł Gosz, Jędrzej Rutz i Karol Bednarz, mogą być zadowoleni ze swoich występów, bo zajmowali w regatach miejsca w pierwszej dziesiątce. Największe powody do radości miał jednak Paweł Gosz, który w klasie F5-10 „wypływał” srebrny medal. W tej klasie o strefę medalową „otarł” się Rutz, który linię mety przekroczył jako czwarty, natomiast Bednarz zajął 7 miejsce. W klasie F5-E, czyli długość kadłuba nie może przekroczyć 1 metra, Gosz uplasował się na 5 miejscu, Rutz był 10, a Bednarz 7. Uczestnicy wzięli także udział w starcie w klasie F5-M. Ponownie z naszej trójki najlepiej spisał się Gosz, który wywalczył 5 miejsce. Dwa miejsca niżej przypłynął Rutz, a 8 miejsce zajął Karol Bednarz. Występ naszych zawodników można ocenić naprawdę pozytywnie.