poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Koszykówce Dziewcząt

W dniu 28.03.2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Koszykówce Dziewcząt. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, który odbędzie się w Lęborku. Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bojanie która po pełnym emocji finale pokonała ekipę gospodarzy, czyli Szkołę Podstawową nr 8 w Wejherowie. Można też dodać, że dziewczyny z Bojana obroniły tytuł zdobyty przed rokiem. Poziom gry zwycięskiej drużyny pozwala myśleć o dobrym wyniku w Półfinale Wojewódzkim. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczał: Organizator zawodów –Kordian Zabrocki oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie.

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Bojanie (Weronika Dąbek, Anna Gackowska, Maria Gackowska, Wiktoria Gaffke,  Olga Gołębiowska, Ola Mańka, Marta Marschk, Nikola Matlakowska, Paulina Urban, Paulina Warlikowska, Marta Zinka, Dominika Zinka, opiekun drużyny – Hanna Las)