środa, 2 listopada 2016

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju Chłopców

W dniu 28.10.2016 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się również w Rumi. W rywalizacji wzięło udział ponad 70 zawodników z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna Salezjańskiego Gimnazjum z Rumi, która w finale pokonała Gimnazjum ze Strzebielina 3:0.  Poziom rywalizacji był wysoki, a mecze przysporzyły kibicom wiele emocji i wrażeń.  Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami i dyplomami które wręczał : Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

I miejsce – Salezjańskie Gimnazjum w Rumi ( Oskar Bohm, Mikołaj Donarski, Jakub Duda, Jakub Grubba, Maciej Kaczanowski, Tymoteusz Kisielewski, Mikołaj Kołodziejski, Stanisław Musiał, Mikołaj Otrocki, Tymoteusz Suliński, Paweł Talarczyk, Rafał Turski – opiekun drużyny – Marcin Wilk)

Gimnazjum Strzebielino –  Gimnazjum Luzino   2:0

Mecz o III miejsce: Samorządowe Gimnazjum Bolszewo - Gimnazjum Luzino  1:1 karne 0:1
Mecz o I miejsce:  Gimnazjum Strzebielino–  Salezjańskie Gimnazjum  Rumia   0:3