środa, 23 listopada 2016

Finał XVII Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt oraz Chłopców

W dniu 21.11.2016 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie odbył się Finał XVII Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt i Chłopców. Zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców wystąpiło po 6 najlepszych drużyn z całego województwa pomorskiego. W obu kategoriach najlepszą ekipą okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych z Miastka, który wygrał wszystkie swoje spotkania podczas tego turnieju. W kategorii dziewcząt na drugim stopniu uplasowało się XIV Liceum Ogólnokształcące z Gdańska, natomiast brązowe medale otrzymały zawodniczki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Gniewu. W rywalizacji chłopców srebrne medale zdobyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Tczewa, a brązowe krążki powędrowały do V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Powiat Wejherowski miał w tych zawodach tylko jednego przedstawiciela,. Byli to chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Rumi, którzy w meczu o piąte miejsce pokonali Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Kwidzyna. Jest to bardzo dobry wynik uzyskany przez chłopaków z Rumi. Poziom turnieju był bardzo wysoki, a mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami, które wręczali :Dyrektor  Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie – Tomasz Stein oraz Referent ds. sportu i imprez sportowychw Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami byli: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku, Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu  i Rekreacji w Szemudzie.