Strony

wtorek, 29 listopada 2016

Warsztaty sportowe we Francji



24 października grupa polska - wychowankowie koła PZPOW wraz z opiekunem Adrianą Bychowską wyruszyła na drugi etap projektu międzynarodowej wymiany młodzieży polsko -niemiecko- francuskiej . Spotkanie młodzieży różnych narodowości miało miejsce w ośrodku w Autransn niedaleko Grenoble we Francji. Podczas 8-dniowego pobytu zrealizowaliśmy urozmaicony i atrakcyjny program przygotowany przez francuskich gospodarzy.  Młodzież spędziła cały pobyt aktywnie na bieganiu, jeździe na rowerach czy w skateparku ucząc się jazdy na deskorolce. Ośrodek położony był w górach dlatego aktywnie kilkakrotnie spędzaliśmy czas uprawiając treking po dobrze przygotowanych szlakach. Najbardziej  ekscytujący okazał się dzień w którym uprawialiśmy wspinaczkę skałkową. Wędrówka między pionowymi ścianami wąwozu  oraz zjazd tyrolką ze skał wyzwolił emocje , które młodzież zapamięta na długo. W czasie pobytu  zwiedzaliśmy stolicę regionu i największe miasto Alp Francuskich ,Grenoble , które leży w głębokiej kotlinie pomiędzy górami. Zwiedziliśmy zabytkowe stare miasto oraz główną atrakcję turystyczną  potężną Bastylię usytuowaną na zboczu gór. Z jej murów rozpościera się wspaniała panorama całego Grenoble oraz okolicznych Alp ze słynnym szczytem Mont Blanc (4792 metry n.p.m.) . Były to niezapomniane widoki, które wzbudzały wiele emocji.
Jako że głównym celem tego wyjazdu była integracja młodzieży różnych narodowości nie mogło się obejść bez gier zespołowych i wspólnych zabaw .Po kolacjach odbywały się wieczory tematyczne, pierwszy był wieczór gospodarzy- Francuzów, nasi przyjaciele przygotowali dla nas ciekawą grę w tematyce zimowych igrzysk olimpijskich. Następnego dnia Polacy zaprezentowali swój kraj, a dwa dni później Niemcy. Wszystkie wieczory były udane i zabawy trwały do późna. Jednak najbardziej zapamiętany był ostatni wieczór, w czasie którego odbył się bal przebierańców z prezentacją zdjęć z całego wyjazdu, to wszystkich bardzo poruszyło. Wszyscy rewelacyjnie się bawili, więc ciężko im było się rozstać. Z niecierpliwością teraz wszyscy czekają na ostatnią kontynuacje projektu tym razem w Polsce.

Koordynatorem projektów międzynarodowych jest Wicedyrektor ds. kultury Pani Mariola Błaszczuk.
 












Podsumowanie konkursu "Uzależnienia XXI wieku"

28.11.2016 roku w Auli Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie nastąpiło podsumowanie konkursu organizowanego przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych. W tym roku do naszej placówki wpłynęło ponad 400 prac, które oceniało ośmioosobowe jury.  Poziom nadesłanych prac był tak wysoki, że jury zdecydowało się wyróżnić 74 osoby, w podziale na grupy wiekowe. Warto wspomnieć, iż najmłodsza finalistka miała zaledwie 4 lata.
Podsumowanie konkursu rozpoczęło się szkoleniem prowadzonym przez Dyrektora Ośrodka Psychologiczno-Pedagogicznego "Razem" Pana Pawła Brzezińskiego. Tematem szkolenia były "Uzależnienia XXI wieku". Pan Paweł poruszył najważniejsze zagadnienia z zakresu uzależnień XXI wieku m.in. zakupoholizm, hazard, zaburzenia odżywiania, uzależnienie od internetu, telefonu itp.
Następnym punktem uroczystości było wręczenie nagród w 3 kategoriach : plastyka, fotografia i film. Przed poznaniem finalistów w kategorii filmowej zgromadzeni Goście mieli okazję zobaczyć dwa filmy, które zdobyły pierwsze miejsca. Nagrody i wyróżnienia wręczył Etatowy Członek Zarządu - Pan Wojciech Rybakowski. Całą uroczystość uświetnili swoimi muzycznymi występami wychowankowie Studia Wokalu oraz Studia Wokalnego PZPOW: Klaudia Kułakowska oraz Przemysław Bruhn, zwycięzca tegorocznej Gali Talentów w kategorii muzyka. Na zakończenie głos zabrał Pan Wojciech Rybakowski, który podsumował wnioski płynące ze szkolenia oraz podziękował za piękną uroczystość.
Poniżej znajduje się fotorelacja z uroczystości.